BIP GOV
BIP Wiadomości :: Aktualności Cała Polska trzyma formę
Lista artykułów

Cała Polska trzyma formę

Kampania medialna pt: „Cała Polska trzyma formę!Logo trzymaj forme kolor z ramką.jpg

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, że trwa kampania medialna odnosząca się do programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” oraz problemu nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Celem kampanii, której hasłem jest: "Czy Twoje dziecko trzyma formę?", jest zwrócenie uwagi rodziców na konieczność kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowania aktywności fizycznej u dzieci. Informacje na ten  temat zawarte są na portalu internetowym programu www.trzymajforme.pl, do odwiedzenia którego zachęca  właśnie kampania.

Odbiorcami kampanii medialnej są przede wszystkim rodzice, ponieważ  ich zaangażowanie jest kluczowe dla skutecznej prewencji nadwagi i otyłości, gdyż rodzina i szkoła mają realny wpływ na kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych.

Ambasadorką kampanii została Monika Mrozowska - polska aktorka, autorka książek kulinarnych i blogerka, promująca zbilansowaną dietę oraz zdrowy styl życia.

Kampania medialna trwa i jest  obecna na 400 nośnikach typu Citylight zlokalizowanych
w Warszawie i innych dużych miastach Polski: Katowicach , Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu.

Program „Trzymaj Formę” ma na celu zwiększyć  wiedzę na temat roli prawidłowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej dla utrzymania właściwego stanu zdrowia. Skierowany jest zarówno do młodzieży, jak i do rodziców  oraz nauczycieli . Ich zaangażowanie ma  realny wpływ na kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży.  

W roku szkolnym 2013/14 program "Trzymaj Formę!" na ternie woj. zachodniopomorskiego realizuje łącznie 412 szkół w tym 244 szkół podstawowych i 168 gimnazjalnych.

Realizacja programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” opiera się na metodzie projektu, dobrowolnie angażującej zarówno młodzież jak i rodziców , szkoły oraz środowisko lokalne. Każda szkoła za pośrednictwem właściwej terenowo powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej, może zgłosić się do programu oraz otrzymać komplet materiałów edukacyjnych.Powiatowikoordynatorzy realizacji programu prowadzą szkolenia merytoryczne i metodyczne dla nauczycieli, dystrybucje materiałów edukacyjnych oraz monitoring w celu utrzymania właściwej jakości realizacji programu.

Wyróżniający się koordynatorzy powiatowi  organizują międzyszkolne imprezy prozdrowotne na zakończenie roku szkolnego.

Rodzice i nauczyciele zainteresowani przystąpieniem uczniów  do programu mogą szukać informacji we właściwej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Oddziale Promocji Zdrowia.

 

Do pobrania:
Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 16297
  • Data opublikowania : 2014-02-21 08:40:02
  • Data ostatniej modyfikacji : 2014-02-21 08:44:57
  • Informację wprowadził : Nikończuk Paweł
  • Odpowiedzialny za treść : Załuska Dąbrówka
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.